moda

Dodatki i akcesoria modne w sezonie wiosna-lato 2019

włosy

Śledzenie trendów z pokazów mody to najlepszy sposób na to, by wyglądać zawsze modnie i stylowo. Kultowi projektanci mody wskazali mnóstwo dodatków i akcesoriów, które mogą odmienić stylizację i charakter odzieży damskiej nawet z poprzednich sezonów. Pierwszym hitem są kolorowe apaszki, jednak noszone nie tak, jak znamy to sprzed kilku lat, przewiązane na szyi, a wkomponowane we fryzurę. Na pokazach najczęściej pojawiały się warkocze, w które wpleciono chustkę lub koki, typu messy ban. Taka stylizacja połączona zarówno ze zwiewną sukienką, jak i jeansami i t-shirtem prezentuje się niezwykle uroczo i dziewczęco.

Wsuwki i spinki

Trend, który w bardzo szybkim czasie opanował cały świat, a Instagram aż huczy od tego elementu stylizacji to wsuwki i spinki. Jednak nie byle jakie, a niezwykle zdobne, szczególnie perłami. Interesujący jest również sposób przypinania ozdób do włosów zaprezentowany na pokazach mody. Modelki miały przypięte grzywki tuż nad skroniami, co bardzo mocno wprowadza stylizację i wygląd we wczesne lata 90. Modnym sposobem jest również zaczesanie włosów na jedną stronę i przypięcie tam kilku spinek o różnych kształtach.

sukienka

Sandały ze skarpetkami

Kolejnym dodatkiem, który wpisuje się w element odzieży damskiej są skarpetki zakładane do sandałów. Zestawienie uważane do tej pory za absolutnie karygodne, niemające z modą nic wspólnego, a nawet za profanację modowych zasad, nagle zupełnie odmieniło swój wizerunek. Ponadto skarpetki zakładane są nie tylko do obuwia płaskiego, ale również na obcasie. Czy ta moda się przyjęła? I tak i nie! Ikony mody podążają za trendami z pokazów, natomiast wiele kobiet estetyka tego połączenia w nawet najmniejszym stopniu nie urzeka.

sukienka letnia

Do modnych dodatków, które na pokazach zrobiły absolutną furorę należą torebki plecione typu koszyk. Geometryczne kształty prezentują się doskonale niemal z każdym elementem odzieży damskiej. Szyku i klasy takim torebkom dodaje kolejny trend – kolorowa apaszka przewiązana na uchwycie torebki.

Przy współpracy z firmą Lejdi.