moda

Jak dobrać idealną suknię ślubną?

włosy

            Dzień ślubu i wesela jest bardzo ważnym czasem w życiu każdej panny młodej. Kobiety starają się, aby wszystko było dopracowane w najmniejszych szczegółach, a jednymi z najważniejszych rzeczy są stroje państwa młodych. Odpowiednio dobrana do figury i stylu panny młodej suknia, pozwoli na lepsze samopoczucie i większą pewność siebie, a także zminimalizuje stres podczas tej ważnej ceremonii. 

Jak dobrać odpowiednią suknię ślubną

          Bardzo ważne jest, aby suknia ślubna była odpowiednio dobrana do figury panny młodej. Na rynku istnieje wiele typów sukien, dlatego też panny młode o każdym typie figury mają szansę aby wyglądać tego dnia zjawiskowo. W pierwszej kolejności należy ocenić typ figury kobiety. Do tego najlepiej zaangażować drugą osobę, która będzie w stanie określić typ budowy w sposób krytyczny. 

         W dobrych salonach sukien ślubnych istnieje możliwość dopasowania wybranej przez pannę młodą sukni odpowiednio do jej figury. Tanie suknie ślubne rzadziej mają taką możliwość, gdyż nie są sprzedawane przez osoby oferujące usługi krawieckie. Należy jednak pamiętać, iż w każdej sytuacji istnieje możliwość indywidualnego dopasowania sukni ślubnej w specjalnie do tego przeznaczonych salonach lub u krawcowej. 

Typy sylwetek

        W wyborze odpowiedniej sukni ślubnej należy kierować się nie tylko gustem, ale w szczególności typem figury, jaki posiada panna młoda zainteresowana kupnem. Według Diora, typy sylwetek kobiecych dzielą się na:

  1. Litera A, czyli inaczej zwana gruszka. Są to kobiety ze szczupłą talią lecz zdecydowanie większymi dolnymi partiami ciała. W takim wypadku najlepiej zatuszować duże biodra i uwydatnić piękną talię.
  2. Litera H, czyli jabłko. Są to osoby z dużym biustem i okrągłymi biodrami, bez widocznie zaznaczonej talii. Warto skupić się na wyeksponowaniu biustu, który odciągnie uwagę od odstającego brzuszka.
  3. Litera X, klepsydra. Jest to idealna figura, do której pasuje większość sukien ślubnych. Cechują ją idealne proporcje bioder, ramion i biustu.
  4. Litera I, linijka. Są to osoby bez większych krągłości, filigranowe, drobne. Warto wybrać sukienkę, która optycznie powiększy biust i biodra, nadając sylwetce idealny kształt.