moda

Jak nosić czarne zakolanówki?

Zakolanówki to jeden z elementów garderoby, w jaki powinna wyposażyć się każda kobieta. Choć jeszcze kilka lat temu nosiły je głównie nastolatki, dziś coraz częściej dodają je do swoich stylizacji panie w każdym wieku. Jak nosić czarne zakolanówki, aby wyglądać stylowo?

Zakolanówki do spódnicy i sukienki

Nie ulega wątpliwości, że czarne zakolanówki doskonale pasują przede wszystkim do spódnicy oraz sukienki. Ich uniwersalny kolor sprawia, że możemy połączyć je właściwie z każdą kreacją, nawet bardzo bogato zdobioną. Najlepszym rozwiązaniem będzie założenie czarnych zakolanówek na gołe nogi bądź do cielistych rajstop. Dzięki temu osiągniemy ciekawy efekt kontrastu, który z pewnością przykuje uwagę. Dobrze dobrać do nich sukienkę lub spódnicę sięgające długością do połowy uda, ewentualnie do kolan. Zakolanówki są przez to o wiele lepiej widoczne. Pozostaje jednak kwestia obuwia, jakie można dobrać do tego typu stylizacji. Klasyczne szpilki nie sprawdzają się, zwłaszcza jeśli wybieramy zakolanówki wykonane z nieco grubszych materiałów. Niemniej jednak do zimowych stylizacji świetnie pasują botki lub kozaki, najlepiej na obcasie. Jeśli chcemy postawić na styl oldschoolowy, dobierzmy do stylizacji klasyczne trampki. 

Zakolanówki na zimową porę

Czarne zakolanówki doskonale sprawdzają się zimową porą, gdy szukamy dla siebie ciepłych, a jednocześnie wygodnych ubrań. Możemy nosić je pod spodniami, dzięki czemu zawsze będziemy odczuwać komfort termiczny. Czarne zakolanówki nie odznaczają się nawet pod modelami w jasnym kolorze, choć oczywiście lepiej zrezygnować z białych spodni, przez które mogą delikatnie się przebijać. Zakolanówki jesienią i zimą stanowią świetną alternatywę dla rajstop, zwłaszcza jeśli na co dzień nosimy dłuższe kurtki lub płaszcze. Dzięki nim nie czujemy przeszywającego chłodu, na przykład podczas długich spacerów czy oczekiwania na przyjazd autobusu.

Zakolanówki zamiast pończoch?

Jeszcze kilka lat temu zakolanówki były zarezerwowane dla nastolatek, natomiast dojrzałe kobiety zwykle wybierały dla siebie pończochy. Dziś jednak moda znacznie się zmieniła i coraz częściej rezygnujemy z pończoch właśnie na rzecz zakolanówek. Nie ulega wątpliwości, że to właśnie czarne modele prezentują się najefektowniej. Zwróćmy jednak uwagę na fakt, iż pasują one głównie do stylizacji utrzymanych w luźnym, sportowym tonie. Zakolanówki w połączeniu z szortami, sukienkami czy lekkimi spódniczkami wyglądają naprawdę stylowo, jednak nie będą dobrze prezentowały się w zestawieniu na przykład z elegancką, ołówkową spódnicą.