moda

Jaki strój kąpielowy wybrać?

kobietka

Sezon letni, a tym samym czas bikini i strojów kąpielowych nadchodzi wielkimi krokami. W tym czasie nasze ciało zacznie być bardziej eksponowane, a my będziemy starali się wyglądać jak najlepiej tylko możemy. Aby jednak wyglądać ponadczasowo i olśniewać wszystkich na plaży koniecznie trzeba zaopatrzyć się w strój kąpielowy, który podkreśli nasze atuty i ukryje wszystkie mankamenty oraz wady. Zanim więc zamówimy strój warto sprawdzić, jaki jest nasz typ sylwetki, jakie kolory nas podkreślają oraz sprecyzować, który rodzaj stroju interesuje nas najbardziej.

Sylwetka – klepsydra

Pierwszym typem sylwetki jest klepsydra. Klepsydra to typ budowy ciała, w którym zarówno ramiona, jak i biodra są tej samej szerokości, natomiast talia jest niesamowicie szczupła. Takie panie najlepiej będą prezentować się w bikini, które świetnie podkreśla idealność i harmonijność sylwetki typu klepsydra. Dodatkowo, w celu podkreślenia swoich atutów, panie o sylwetce klepsydry mogą zainwestować w jednoczęściowy kostium z wycięciami na wysokości talii lub bikini typu retro z wysoką talią.

Sylwetka – trójkąt

Innym typem sylwetki są sylwetki typu trójkąt. Trójkąty dzielimy na dwa rodzaje — gruszka oraz trójkąt odwrócony. Gruszka to rodzaj sylwetki, w której ramiona i biust są bardzo wąskie, natomiast uda i pośladki niezwykle pokaźne. Takie panie najlepiej prezentować się będą w strojach typu bandeau, które nie posiadają ramiączek. Interesująco mogą również wyglądać stroje typu bardotka. Trójkąt odwrócony, czyli marchewka, charakteryzuje się szerokimi barkami oraz wąskimi biodrami. W takim przypadku warto zainwestować w strój, który jest wiązany przy szyi. Dzięki takiemu wiązaniu na naszym ciele stworzy się złudzenie, które optycznie pomniejszy nasze ramiona. Świetnym rozwiązaniem może być również monokini.

Sprawdź też: https://www.albertfresh.pl/mieso-a.html

Sylwetka – jabłko

Sylwetka typu koło nazywana jest inaczej jabłkiem i bywa bardzo problematycznym typem budowy ciała. Mimo to, w dobrze dobranym stroju pełna sylwetka prezentuje się pięknie i ukrywa wystający brzuszek. Panie o okrągłej sylwetce typu jabłko idealnie będą wyglądać w monikini, tankini lub komplecie długiego topu z majtkami. Takie zestawienia optycznie wysmuklą sylwetkę oraz wyszczuplą ją w okolicach tułowia.

Sylwetka – prostokąt

Ostatnim typem sylwetki jest prostokąt, nazywany inaczej papryczką. Papryczka charakteryzuje się dość męską sylwetką z równą linią ramion, talii i bioder oraz bardzo często małym biustem. Wiele kobiet intensywnie uprawiających sport może poszczycić się tym rodzajem sylwetki, warto więc, aby zainwestowały w kąpielowy strój sportowy, złożony z shortów i topu typu bikini. Innym rozwiązaniem są stroje jednoczęściowe z wypełnieniem typu push’up oraz wszelkiego rodzaju falbany, które optycznie powiększą okolice biustu.

Współpraca z Lejdi