moda

Mamy państwa młodych – co mogą ubrać na wesele?

suknia

Mamy nowożeńców to jedne z najważniejszych gości na każdym weselu. W końcu jest to dzień, w którym ich pociechy zawierają związek na całe życie, wprowadzając do rodziny swoich partnerów. Matki muszą więc wyglądać tego dnia wyjątkowo elegancko i niepowtarzalnie, a dobrze dobrana sukienka ma podkreślać figurę i ewentualnie ukrywać jej mankamenty.

W co mama może ubrać się na wesele?

To, w jaki sposób ubierze się mama Pani Młodej lub Pana Młodego, w dużej mierze zależy od jej indywidualnego gustu, wieku czy figury. W sklepach można znaleźć klasyczne wzory sukienek o długości sięgającej do kolana, które zwykle utrzymane są w stonowanych, jasnych barwach. Nie można mieć wątpliwości, że sukienki na wesele dla mamy muszą być niepowtarzalne i eleganckie. Dopuszczalny jest gładki materiał bez dodatkowych zdobień, ale także motywy kwiatowe lub wzory geometryczne. Ważne, by w dniu wesela dzieci nie wyglądać zbyt ekstrawagancko – zalecany jest umiar, unikanie jaskrawych barw i wzorów, które mogą nadmiernie rzucać się w oczy. Należy natomiast wybierać kreacje eleganckie, które podkreślają urodę i figurę. Mamy pary młodej mogą zakładać zarówno krótkie, jak i długie sukienki, ważne jednak, by czuły się w nich komfortowo.reka

Nudne stylizacje? Niekoniecznie!

Warto pamiętać, że mamy państwa młodych wcale nie muszą wyglądać nudno! Mogą zakładać modne barwy i fasony sukienek, a wręcz powinny podążać za modowymi trendami. Muszą podkreślić walory swojej urody i ukryć mankamenty. Dodatkowo bardzo modne jest dobieranie stylizacji pod kątem barwy przewodniej, która obowiązuje podczas ślubu i wesela. Dzięki temu matki mają okazję, aby się wyróżnić z tłumu gości, są dobrze widoczne i podziwiane. Z pewnością tego dnia nie mogą przyćmić Pani Młodej, jednak mogą wyglądać pięknie i stylowo. Niemodne sukienki powinny znaleźć się na dnie szafy, ponieważ obecnie można kupić ubrania nie tylko o atrakcyjnym wzornictwie czy materiale, ale także o oryginalnym kroju. Co ważne, takie sukienki da się dopasować do osób w każdym wieku.