Uncategorized

Czym jest bronzer? Jak działa i jak go nakładać?

glowa

Konturowanie, zwane inaczej modelowaniem, to obecnie bardzo popularny i często stosowany sposób pozwalający na uzyskanie odpowiednich konturów i kształtu twarzy. Efekty odpowiednio wykonanego konturowania potrafią być zachwycający, dlatego kobiety na całym świecie pokochały ten etap makijażu. 

Bronzer – co to takiego?

Do nadania twarzy innych rysów można obecnie wykorzystać wiele kosmetyków, jednak najprzydatniejszym z nich jest zdecydowanie bronzer do twarzy, który nie tylko doskonale poradzi sobie z wymodelowaniem twarzy, ale także nada cerze delikatną opaleniznę. Używanie bronzera jest zdecydowanie zdrowszym sposobem niż korzystanie z usług solarium i bardziej wygodnym niż nakładanie samoopalacza. Bronzer, w odróżnieniu od np. samoopalacza, jest bezpieczny w użyciu, ponieważ odpowiednio zaaplikowany nie pozostawia nieestetycznych smug. Makijaż z użyciem bronzerem to świetne rozwiązanie dla osób, które chcą cieszyć się opalenizną, a także dla wszystkich tych, którzy próbują zakryć mankamenty twarzy, ponieważ ciemniejszy odcień bronzera tworzy cień, który wyszczupla policzki i wysmukla nos.

Gdzie nakładać bronzer?

To, gdzie nakładać bronzer do jasnej karnacji zależy w głównej mierze od tego, jakie efekty chcesz uzyskać po jego zaaplikowaniu:

  1. Niższe czoło. Jeśli chcesz, aby Twoje czoło wydawało się optycznie mniejsze, to nałóż bronzer tuż przy linii włosów na całej długości czoła.
  2. Węższe czoło. Jeśli natomiast chcesz, aby Twoje czoło wydawało się węższe, to zaaplikuj bronzer na skroniach. Odrobina bronzera nałożona po bokach pozwoli optycznie wysmuklić twarz i czoło.
  3. Uwydatnione kości policzkowe. Jeśli chcesz, aby Twoja twarz wydawała się szczuplejsza, to nałóż kosmetyk pod kośćmi policzkowymi.
  4. Węższy nos. W celu wyszczuplenia nosa warto zaaplikować bronzer po bokach i dokładnie go rozetrzeć. Możesz także nałożyć odrobinę kosmetyku na czubek nosa.
  5. Poprawiona linia żuchwy. Jeśli chcesz zaakcentować swoją żuchwę, to zaaplikuj bronzer mniej więcej w połowie odległości między uchem a czubkiem brody.

Czym nakładać bronzer?

Duże znaczenie podczas nakładania kosmetyków ma dobór odpowiednich akcesoriów, ponieważ to od nich zależy czy dany produkt będzie dobrze wyglądał na skórze. Nie istnieje jeden konkretny pędzel, który będzie idealny do konturowania twarzy, jednak obecnie w sklepach dostępne są dwa modele, które dobrze sprawdzą się w tej roli. Pierwszy z nich to pędzel o krótkim i twardym włosiu, który daje dużą kontrolę nad wykonywanymi ruchami. Inną opcją jest zaokrąglony pędzel o miękkim włosiu i kształcie kulki.