Uncategorized

Wieczór tematyczny dla firm – czy warto?

Na wydajność pracownika firmy wpływa wiele czynników i mowa tu nie tylko o odpowiednim wynagrodzeniu. Oczywiste jest, że pracuje się przede wszystkim po to, żeby zarobić pieniądze, ale w pracy człowiek spędza ponad ćwierć swojego życia. Co zrobić, żeby praca sprawiała więcej satysfakcji dla pracownika? Dobrym krokiem w tę stronę jest zorganizowanie imprezy firmowej.

Zadowolony pracownik – lepsze wyniki firmy

Najlepsi przedsiębiorcy wiedzą o tym, że dbanie o pracownika przekłada się na lepsze wyniki finansowe firmy. Nie chodzi tu tylko o dobry ekwiwalent finansowy, który co miesiąc przelewa mu się na konto. Równie ważna jest atmosfera na stanowisku pracy i kontakt z innymi. Zgrany zespół, który potrafi współpracować w przyjaznej atmosferze sprawia, że perspektywa dnia w pracy staje się o wiele lepsza. Spowodują to nie tylko dobrze urządzone przestrzenie, w których można wspólnie nawiązać kontakt na przerwie. Chociaż i to jest ważne, bo dobry zespół to taki, który się zna i potrafi się weprzeć w trudnych sytuacjach, nie tylko zawodowych. Dobra atmosfera ma nieoceniony wpływ na redukcję stresu, a tym samym na produktywność i kreatywność, czyli to, co może zapewnić firmie sukces i prawne funkcjonowanie.

Imprezy firmowe – wieczór tematyczny dla firm – co to jest?

Wszystkie te czynniki wpływające na produktywność biorą pod uwagę przedsiębiorcy, którzy coraz częściej organizują dla swoich pracowników imprezy firmowe. Ostatnio na popularności zyskują przede wszystkim wieczory tematyczne dla firm. Czym są wieczory tematyczne dla firm? Po pierwsze to okazja do integracji. Po drugie, imprezy takie charakteryzują się tym, że posiadają swój temat przewodni. Przykład? Impreza piracka. W ruch idą fantazyjne stroje, tematyczne drinki i dekoracje – z pewnością flaga z piszczelami. Zespół pracowników ma okazję poznać się na innym gruncie niż ten oficjalny, poznać się i wykazać poczuciem humoru. Wtedy również szef staje się bardziej przyjazny – w końcu potrafi się bawić równie dobrze jak jego pracownicy – a następnego dnia w pracy będzie co wspominać na przerwie. Inne propozycje wieczorów tematycznych obejmują gry planszowe, imprezy nawiązujące do stylu danej epoki – barokowa albo taka w stylu szalonych lat siedemdziesiątych. A może wyznacznik spotkania będzie geograficzny? Potkanie w stylu meksykańskim, hinduskim, włoskim czy francuskim – tematyczne przekąski i odpowiednie alkohole. Wieczory tematyczne to sprawdzony sposób, żeby zintegrować zespół pracowników.