uroda

Kiedy zdecydować się na mezoterapię?

Każdy, kto poszukuje skutecznego i nieinwazyjnego sposobu na odmłodzenie i zregenerowanie swojej skóry, powinien zainteresować się zabiegiem mezoterapii (więcej tutaj. To doskonały wybór, gdy zależy nam na jędrnej, gładkiej i dogłębnie nawilżonej cerze, która wygląda promiennie. Mezoterapię można traktować jako profilaktykę, dzięki której opóźnimy procesy starzenia się skóry i powstawanie pierwszych zmarszczek.

Na czym polega mezoterapia?

Mezoterapia to zabieg polegający na bezpośrednim wprowadzaniu do głębokich warstw skóry substancji aktywnych o różnym działaniu. Odbywa się on zwykle przy użyciu cienkiej igły, którą wykonuje się mikronakłucia i wprowadza odżywczy koktajl. Jego skład uzależniony jest od tego, z jakim problemem skórnym walczymy. Skuteczność działania mezoterapii wynika z faktu, że dzięki niej składniki odżywcze docierają głębiej niż jakikolwiek krem. Warto wiedzieć, że mezoterapię igłową stosuje się także w leczeniu łysienia, cellulitu oraz rozstępów.

Jakie efekty pozwala uzyskać mezoterapia twarzy?

Częstym problemem cery dojrzałej nie są jedynie zmarszczki. Nierównomierny koloryt, przebarwienia i matowość zamiast młodzieńczego blasku sprawiają, że twarz wydaje się zmęczona i brakuje jej nawilżenia. Niestety już po 30 roku życia proces produkcji kolagenu i elastyny zostaje znacznie spowolniony, co w wyraźny sposób wpływa na kondycję naszej skóry. W trakcie mezoterapii możemy dostarczyć skórze składniki o działaniu ukierunkowanym na jej ujędrnienie i wygładzenie poprzez stymulowanie procesów regeneracji naskórka. Indywidualny dobór składu preparatu, który zostanie wstrzyknięty w wybraną partię twarzy pozwala na osiągnięcie optymalnych rezultatów już po pierwszym zabiegu. Mezoterapia może zostać wykonana również na delikatnej skórze pod oczami oraz na szyi i dekolcie. Przywrócenie młodzieńczego blasku nie jest jedynym efektem zastosowania mikronakłuć. Zmarszczki i drobne blizny także zostają zniwelowane, co czyni z mezoterapii jeden z chętniej wybieranych zabiegów medycyny estetycznej.

Współpraca: CMEIK