uroda

Kremy do rąk i paznokci

dlon

O dłonie i paznokcie można dbać na wiele sposobów. Niektóre kobiety w tym celu wybierają się do gabinetu kosmetycznego. Tak prawdę mówiąc, nawet nie wiedzą, jakie zabiegi są im wykonywane, bo nie zwracają na to uwagi, a jedynie na efekt końcowy. Inne wolą zająć się tym samodzielnie, ponieważ nie jest to jakiś wielki wyczyn, a koszt usług jest zdecydowanie wyższy, niż koszt zakupu kosmetyków do pielęgnacji w zaciszu własnego domu. Zresztą, tak naprawdę nie o koszty tu chodzi, a o to, że każda kobieta powinna umieć dbać o swoje dłonie i robić to regularnie.

Kremy przeznaczone do pielęgnacji dłoni są bardzo różne, ale w gruncie rzeczy wszystkie dążą do tego, aby skóra dłoni była gładka, miękka, elastyczna, dobrze nawilżona i zdrowa. Najczęściej kremy różnią się głównie siłą działania. To oznacza, że te o łagodnym działaniu są przeznaczone dla osób, które mają lekko zniszczone, wysuszone dłonie, a kremy wyróżniające się silnym działaniem idealnie nadają się dla dłoni z większymi problemami. W każdym razie wszystkie panie mają możliwość znalezienia idealnego kremu dla siebie, tego, który spełni najśmielsze oczekiwania i potrzeby.

Dłonie nie są tak delikatne jak skóra twarzy, więc można samodzielnie eksperymentować w doborze kremów i pozostałych kosmetyków. Najpierw jednak należy ocenić poziom problemu, a następnie zapoznać się z ofertą dobrze zaopatrzonego sklepu. Krem do rąk nie jest drogi, więc jeżeli nawet produkt, który został wybrany, jako pierwszy nie spełni oczekiwań, wystarczy wybrać drugi, lepszy. Takie testowanie jest nawet dla kobiet fajne, bo lubią nie tylko stosować kosmetyki dla uzyskania efektów, ale również testować je, krytykować, oceniać i informować innych co w poszczególnych produktach jest na plus, a co jest zdecydowaną wadą.

W ofercie dobrych drogerii są do kupienia kremy do rąk i paznokci np. stąd. Czasem są to zupełnie oddzielne kosmetyki, niekiedy można dostać kremy, które działają zarówno na dłonie, jak też na paznokcie, czyli takie 2 w 1. Ceny tych produktów wcale mocno nie różnią się od pozostałych kremów. Warto zwrócić uwagę na jedne i drugie. Niektóre panie wolą stosować krem do rąk i odżywkę do paznokci w formie lakieru.

Kremy przeznaczone do rąk i paznokci należy stosować regularnie, czyli codziennie, najlepiej kilka razy w ciągu doby. Częstotliwość powinna zależeć głównie od stopnia zaawansowania problemu, a także tego, jak często myje się dłonie. Jeżeli kobieta często myje ręce i cały czas zmywa krem, to powinna niemalże po każdym umyciu nakładać kolejną warstwę tego produktu. Wówczas utrzyma swoje dłonie, a właściwie ich skórę w odpowiedniej kondycji i dobrym stanie. Niektóre panie mają już nieco mniejszy problem, dlatego wystarczy, że posmarują dłonie rano i wieczorem. Takich rezultatów można spodziewać się po dłuższym i tym samym systematycznym stosowaniu kremów lub innych kosmetyków do rąk i paznokci. W wielu drogeriach można dostać ciekawe zestawy tych kosmetyków. Może warto się na nie skusić i w końcu zadbać o swoje dłonie i paznokcie? Na to pytanie już każdy sam powinien odpowiedzieć.