uroda

Mezoterapia – charakterystyka zabiegu

 Mezoterapia jest to zabieg medycyny estetycznej, polegający na wprowadzaniu w ciało różnych substancji odżywczych, które mają za zadanie poprawić wygląd skóry. Substancje odżywcze różnią się w zależności od rodzaju problemu i oczekiwanych efektów, dobierane są podczas konsultacji ze specjalistą. Mezoterapia może być wykonana, aby pozbyć się zmarszczek, cellulitu, rozstępów, a także w celu ogólnej poprawy wyglądu, dodania blasku cerze, odmłodzenia, nawilżenia. Dla idealnych efektów, zaleca się regularne powtarzanie zabiegu, w odstępach zależnych od wieku, kondycji skóry i zapotrzebowania. Dokładny przebieg terapii ustalamy z osobom wykonującą zabieg, która poprowadzi nas właściwie przez etapy zabiegu. Jest możliwe wykonanie mezoterapii własnoręcznie, w domu przy pomocy odpowiedniego urządzenia, nie jest to jednak zalecane, ponieważ może uszkodzić nerwy i na pewno nie przyniesie takich efektów, jak wykonanych przez profesjonalistę w sterylnym gabinecie. Zabieg może być wykonywany na różne sposoby.

Mezoterapia igłowa. 

 Bardziej inwazyjny zabieg, polega na nakłuwaniu wybranej części ciała, bardzo cieniutką igłą i wprowadzaniu pod skórę składników leczniczych i regenerujących. (https://drwinczakiewicz.pl/portfolio-item/mezoterapia/) Zabieg jest bezpieczny, wykonywany przez profesjonalistów. Nie jest specjalnie bolesny, aczkolwiek może wywołać chwilowe uczucie dyskomfortu. Po zabiegu, należy przez kilka dni zachować właściwą pielęgnację, nie używać ciężkich kosmetyków zatykających pory.

Polecamy: https://czasnaherbate.net/16-akcesoria

Mezoterapia bezigłowa.

 Polega na punktowym poddawaniu wybranego obszaru skóry urządzeniu, które wytwarza prąd elektryczny o wysokiej częstotliwości, lub urządzeniu które wytwarza ultradźwięki. Powoduje to chwilowe otwarcie kanałów hydrofilowych, dzięki czemu wprowadzone składniki doskonale zostaną wchłonięte pod skórę. Po zabiegu należy rozmasować wybrany obszar, aby równomiernie wszystko rozprowadzić. Zabieg jest bezpieczny i mało inwazyjny. Mezoterapia jest wspaniałym sposobem na natychmiastowe odświeżenie i regenerację wyglądu i na poprawę kondycji skóry, od razu daje zauważalne efekty.  

Konsultacje: https://drwinczakiewicz.pl/