uroda

Mezoterapia igłowa – na czym polega?

slonce

Mezoterapia igłowa to obecnie jeden z najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej. Wykonywana jest na obszarach takich jak twarz, dekolt lub skóra głowy i charakteryzuje się naprawdę dużą skutecznością. Sprawdź, dlaczego zabieg ten jest wart polecenia. 

Czym jest mezoterapia igłowa?

Mezoterapia igłowa jest zabiegiem, który ma na celu poprawę kondycji skóry. Za pomocą specjalnych igieł wprowadza się bezpośrednio do skóry specjalne koktajle z substancji odżywczych, które w aktywny sposób pobudzają produkcję kolagenu oraz skłaniają skórę do nawilżenia i większej elastyczności. Zabieg można stosować właściwie na każdym obszarze ciała i działa on w sposób, którego nie mogą zastąpić nawet najlepszej jakości kosmetyki. 

Jakie są zalety i efekty mezoterapii igłowej?

Mezoterapia igłowa ma rozliczne zalety i wywołuje konkretne efekty w zależności od obszaru, na jakim jest stosowana. Do zabiegu wykonywanego na skórze twarzy najczęściej używa się substancji opartej jest kwasie hialuronowym i witaminach. Pozwala ona poprawić kondycję twarzy, usunąć blizny potrądzikowe, a także te pourazowe. Pomaga wygładzić zmarszczki oraz zmniejszyć wory pod oczami. Mezoterapia igłowa skóry głowy to doskonały sposób na rzadkie włosy, jest także jedną z najpopularniejszych metod leczenia łysienia u mężczyzn i nie tylko. Nie zapominajmy także o skórze szyi i dekoltu. Mezoterapia igłowa wykonywana na ich obszarze pomaga uelastycznić skórę, zostawia ją wygładzoną i bardziej elastyczną. 

Polecamy także: https://www.lejdi.pl/k265,bielizna.html

glowa

Przeciwwskazania do mezoterapii igłowej

Tak jak każdy inny zabieg medyczny, mezoterapia także nie jest wskazana dla wszystkich. Powinny zrezygnować z niej osoby nadwrażliwe na stosowane w czasie zabiegu substancje. Także kobiety w ciąży i te w okresie karmienia piersią nie powinny podawać się mezoterapii. Pozostałe przeciwwskazania do zabiegu to długotrwałe stosowanie leków, które zmniejszają krzepliwość krwi oraz niektóre choroby nowotworowe. Przed zabiegiem należy skonsultować się ze specjalistą, który rozwieje wszystkie nasze wątpliwości. 

Przy współpracy: https://drparadowska.pl/