uroda

Mezoterapia igłowa

Wiele kobiet, aby zatrzymać upływ czasu sięga po zabiegi medycyny estetycznej. Istnieje szereg zabiegów pielęgnacyjnych przeznaczonych na poszczególne partie ciała. Do jednych z najbardziej popularnych należy mezoterapia igłowa. Polecana jest osobom, które chcą pozbyć się wyraźnych oznak starzenia, poprawić i wyrównać kolor skóry. Stosowana jest także w celu zredukowania blizn czy cellulitu, a nawet w przypadku łysienia.

Przebieg zabiegu

Mezoterapia igłowa odbywa się przy wykorzystaniu niewielkiej igły, za pomocą której podaje się do skóry właściwy preparat rewitalizujący. Preparaty przeznaczone do zabiegu mezoterapii zazwyczaj w swoim składzie zawierają głównie kwas hialuronowy oraz inne składniki takie jak: witaminy, aminokwasy, czy wyciągi pochodzące z alg. Substancja podana w ten sposób działa dużo szybciej i efektowniej.  Nakłucia, które wykonuje kosmetyczka lub dermatolog, nie są głębsze niż 4 mm. Po zakończonym zabiegu w miejscu nakłuć zwykle widoczne są uwypuklenia, ale pacjent nie wymaga rekonwalescencji. Bezpośrednio po zabiegu skóra może pozostać zaczerwieniona. Objawy te jednak znikają po upływie ok. 2 dni. Przez okres 2 tygodni powinno stosować się kremy z wysokim filtrem UV, a pierwszy makijaż można wykonać po upływie 24 h. 

Efekty

Efekty mezoterapii igłowej są zauważalne dopiero po wykonaniu serii zabiegów. Jeśli zmiany, jakie chcieliśmy skorygować były niewielkie, różnice zauważymy już po pierwszym zabiegu. Mezoterapia poprawia napięcie i elastyczność skóry. Ujędrnia ją, niwelując przy tym drobne zmarszczki. Jest także doskonałym sposobem na miejscowe nawilżenie wrażliwych okolic szyi czy dekoltu. 

Rowery w dobrej cenie, tylko na https://mistralsport.pl/rowery.html

Przeciwwskazania

Z zabiegu nie powinny korzystać kobiety w ciąży oraz karmiące piersią. Przeciwwskazanie dotyczy też osób, które są uczulone na którykolwiek ze składników preparatu. Również pacjenci zmagający się z grzybiczymi i bakteryjnymi problemami skóry, nie powinny wykonywać zabiegu. 

Możliwe działania niepożądane

W wyniku zastosowania igieł dojść może do obrzęku lub krwiaku. Są to jednak dość rzadkie przypadki. 

Przy współpracy: Gabinet medycyny DRparadowska