uroda

Naturalna pielęgnacja paznokci – na czym polega?

czerwone-paznokcie

Paznokcie – jedna z części ciała, do których przykładana jest szczególna uwaga nie tylko przez kobiety, ale coraz częściej również przez męską grupę. Każdy wie, że dłonie są istotną częścią ciała, bowiem to właśnie dłonie są wizytówką każdego człowieka, wpływa na pierwsze wrażenie, co jest istotne podczas wielu istotnych spotkań.

O ile mówimy o dłoniach, to najczęściej sprawę załatwia sprawdzony krem do rąk, wspomagany używaniem olejków czy masek do dłoni, które dbają o jakość skóry i zwalczając różne, nieprzyjemne dolegliwości, z którymi się borykamy. Paznokcie jednak są nieco bardziej wymagające, a ich stan często może nam powiedzieć o naszym stanie zdrowia oraz niedoborach w organizmie. Dlatego też wszelkie braki składników odżywczych, niewłaściwa dieta i brak dbałości o paznokcie może przysporzyć nam wiele problemów. Jeśli więc zauważamy, że nasze paznokcie są w kiepskim stanie, to najwyższa pora, aby wprowadzić drobne zmiany w ich pielęgnacji.

Brzydki wygląd paznokci- przyczyny

Zacznijmy więc od początku. Powody zniszczonych paznokci są różne. Białe plamki na płytce paznokcia świadczą o braku witamin. Oprócz tego paznokcie mogą być cienkie, łamliwe czy też rozdwajające się. Wiele kobiet boryka się również z problemem, jakim jest efektywne zapuszczenie paznokci- chodzi zarówno o prędkość wzrostu paznokcia, jak i łamliwość paznokci, która zwyczajnie uniemożliwia ich zapuszczenie. Nie można również zapomnieć o skórkach- częścią manikiuru, niezależnie od tego, jaki efekt końcowy on osiągnie jest usuwanie zbędnych skórek. Wpływa to na estetykę samego paznokcia, pozwala również wykonać inne zabiegi, wpływające na kondycję płytek.

Jak pielęgnować zniszczone paznokcie?

Jakie możliwości mają osoby borykające się z tymi problemami? Na szczęście rozwiązań jest całkiem sporo, dzięki czemu można w szybki sposób poprawić stan naszych paznokci. W przypadku dużych ubytków w paznokciach istnieje możliwość skorzystania z drogeryjnych kosmetyków przeznaczonych do całych dłoni i paznokci. Jest to dobre rozwiązanie dla osób borykających się z naprawdę dużymi problemami z paznokciami i pozwala sprawnie poprawić jakość płytek.

Jednak oprócz samych kosmetyków dostępnych w sklepach, można poprawić strukturę naszych paznokci domowymi, często naturalnymi sposobami, możliwymi do wykonania we własnym domu. Co ważne, do kompleksowej pielęgnacji całych dłoni możemy wykorzystać również produkty dostępne na przykład w lodówce.

paznokcie-krysztalki

Jakie więc mamy sposoby na naturalną pielęgnację dłoni? Przede wszystkim wszelkiego rodzaju odżywki, maski i olejki. Te pierwsze zazwyczaj występują w formie odżywek sklepowych, aplikowanych pędzelkiem. Możemy jednak spróbować odżywić paznokcie domowym sposobem. Do tego zabiegu wykorzystać można domowe składniki, takie jak jogurt, miód, cytrynę, która służy rozjaśnianiu przebarwień. Składniki można dowolnie miksować, w zależności od tego, z jakimi problemami borykają się nasze paznokcie.

Do takich domowych maseczek przydają się również popularne w ostatnim czasie olejki. Składniki wzmacniają płytkę paznokci, utwardzają ją i zapobiegają łamliwości paznokci w przyszłości. Plusem jest również to, że olejki- różnego pochodzenia- można używać zarówno w połączeniu z innymi składnikami, gdzie wystarczy kilka kropel składnika lub używać go samodzielnie. Mówiąc o olejkach należy wspomnieć również o popularnych wcierkach lub kąpielach paznokci, co głęboko regeneruje zniszczone paznokcie.

Istotne są kosmetyki do dłoni i paznokci, które należy wybrać adekwatnie do aktualnych problemów, z jakimi się borykamy. Jednak równie ważne, co same kosmetyki jest ich regularne wykorzystanie. Nie sposób liczyć na oszałamiające efekty kosmetyków po jednokrotnym ich użyciu. Chcąc postarać się o zdrowe i zadbane paznokcie, warto jest postarać się o pielęgnację, również naturalnymi sposobami, w regularny sposób, dzięki czemu pierwsze uzyskane efekty można zaobserwować na dłużej.

Odpowiednie akcesoria do manicure

Robiąc cotygodniowy manikiur należy postarać się o sprawdzone akcesoria do tego zabiegu, które nie tylko będą
sterylne, ale również na tyle delikatne i sprawdzone do naszych paznokci, że dodatkowo ich nie uszkodzą. Chodzi o dobór pilnika o łagodnej strukturze powierzchni, polerki oraz cążek i patyczków do usuwania skórek. Robiąc jednak tą część zabiegu nie należy zapominać o pokryciu płytki odżywką- pozwoli ona ochronić same paznokcie oraz zapewni im składniki potrzebne do regeneracji.

Warto bacznie przyglądać się swoim dłoniom. Często zapominamy o szczegółach, takich jak paznokcie, nie myśląc o tym, że konsekwencją zaniedbania może być stan zapalny, grzybica czy odchodzenie paznokcia. właśnie z tych powodów warto regularnie dbać o paznokcie, zapewniając im to, czego potrzebują oraz dbać o czystość przedmiotów, które wykorzystujemy do ich pielęgnacji. Jeśli nasze paznokcie są w naprawdę złym stanie należy wziąć pod uwagę możliwość wykonania manikiuru leczniczego. Zabieg ten możliwy jest do wykonania w salonach kosmetycznych i najlepiej w takiej sytuacji zdać się na usługę profesjonalisty. Dzięki temu nasze paznokcie będą nie tylko ładne, ale również zyskają na zdrowiu.