uroda

Niezwykłe możliwości brokatu

Brokat to taka dekoracja, którą się albo kocha, albo nienawidzi. Mimo, że przez wiele osób uważany jest za tandetny, brokat od wielu lat święci triumfy w modzie kobiecej. Także w stylizacji paznokci.

Brokat na każdą okazję

Jeszcze do niedawna brokatowe paznokcie i makijaż uważane były za stylizację wieczorową albo wręcz sylwestrową. Od niedawna to się zmieniło. Coraz więcej stylistek stosuje brokat w codziennych stylizacjach, tworząc efektowne, ale gustowne kompozycje. Brokat można użyć na wiele różnych sposobów – może to być jeden paznokieć całkowicie pokryty brokatową powloką, może to być dyskretna, błyszcząca posypka na wszystkich paznokciach albo wymalowane brokatem wzorki. Możliwości użycia błyszczących drobinek jest tak dużo, jak dużo jest stylistek z głowami pełnymi pomysłów. Co więcej, mamy do dyspozycji całą gamę kosmetyków z brokatem – zarówno tradycyjne sypkie brokaty w pudełeczkach jak i profesjonalne lakiery z zatopionym brokatem, który wraz z kolejną warstwą tworzy przestrzenny efekt 3D. Dodatkowo mamy do dyspozycji brokat o różnej ziarnistości – nie tylko klasyczny brokat sypki, ale także wyraźne płatki i cekinki a także drobniutko pyłki dekoracyjne – takie jak na przykład „efekt syrenki”. Niezwykle modne jest mieszanie różnych grubości brokatu w jednej stylizacji.

Jak nałożyć brokat na paznokcie?

Brokat to niezwykle wdzięczny materiał do dekoracji. Technik jego nakładania też jest bardzo dużo. Jedną z nich jest na przykład zanurzenie mokrego lakieru do paznokci w sypkim brokacie. W przypadku lakierów hybrydowych, używamy do tej techniki mokrego topu no wipe. Podczas wysychania, lakier utrwala brokat, zachowując jednocześnie cały jego połysk i fakturę. Jednakże taka stylizacja ma tendencję do wycierania się z biegiem czasu.
Inną metodą użycia brokatu jest wtarcie brokatu w lepka warstwę dyspersyjną topu hybrydowego. Tak użyty brokat tworzy gładką błyszczącą taflę przypominająca nieco łuskę. Po wtarciu brokatu należy zabezpieczyć go top coatem. Brokat na paznokcie można także nałożyć za pomocą lekko zwilżonej pacynki do cieni. Pacynkę należy leciutko zwilżyć wodą, następnie nabrać brokat i lekko przykładając nałożyć na paznokcie tam, gdzie sobie tego życzymy.

Techniki specjalne

Brokat może służyć też do niezwykłych, efektownych dekoracji. Najnowszym trendem manicure jest brokatowe ombre, czyli nakładanie i cieniowanie różnych kolorów brokatu tak, by osiągnąć efekt przenikania się kolorów. Brokat można nałożyć te na połowę paznokcia (od wolnego brzegu lub od macierzy) by osiągnąć niezwykłe efekty zdobienia.
Za pomocą pędzelka można tworzyć brokatem piękne skomplikowane wzory lub po prostu proste, brokatowe linie. Świetlisty pyłek jest też idealny do uwypuklania urody innych zrobień – jako akcent wykańczający malowane zdobienia lub naklejki albo jako błyszczące wykończenie manicure typu babyboomer. Możliwości użycia brokatu jest tyle, ile stylistek. Warto popuścić wodze wyobraźni i stworzyć takie brokatowe dzieła, jakie podpowie nam fantazja.