uroda

Perfekcyjny manicure ślubny – od czego zacząć?

Manicure ślubny powinien spełniać wszystkie nasze oczekiwania. Pamiętajmy, że w dniu ślubu dłonie panny młodej znajdują się w centrum zainteresowania. Co zatem zrobić, żeby paznokcie wyglądały efektownie, pasowały do ślubnej kreacji, a jednocześnie były odporne na wszelkie uszkodzenia mechaniczne. Okazuje się, że są na to sposoby.

 

Zacznijmy od pielęgnacji dłoni i paznokci

Niezależnie od tego jak ekskluzywnych i drogich lakierów użyjemy, nasze paznokcie nie będą wyglądały dobrze, jeżeli wcześniej nie poświęcimy czasu na ich pielęgnację. Zabiegi pielęgnacyjne należy rozpocząć od rewolucji na talerzu. Każda kobieta powinna mieć świadomość, że jakość diety odbija się na kondycji paznokci. Jeżeli zapominamy o dostarczaniu ważnych składników odżywczych, nasze paznokcie szybko staną się słabe i łamliwe, mogą pojawić się na nich również nieestetyczne białe plamki.

Co należy jeść, żeby wzmocnić płytkę paznokcia? Przede wszystkim warto zadbać o zróżnicowaną dietę. Na naszym talerzu powinny znaleźć się:

  • warzywa i owoce,
  • produkty pełnoziarniste,
  • nabiał,
  • pestki i orzechy,
  • tłuste ryby morskie.

Należy zdawać sobie sprawę, że zmiana diety nie będzie widoczna natychmiast. Pamiętajmy, że jednego dnia nie można doprowadzić do poważnych niedoborów składników odżywczych, a więc na regenerację naszego organizmu również będziemy musiały poczekać.

Oprócz zmiany diety można pozwolić sobie na okresową suplementację. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele preparatów przeznaczonych specjalnie dla paznokci. Zawierają one cenne witaminy i minerały, często znajdziemy w nich wyciąg ze skrzypu polnego.

Zmianom w diecie powinny towarzyszyć zabiegi pielęgnacyjne. Warto zaopatrzyć się w:

  • dobry krem do rąk i paznokci,
  • odżywki do paznokci,
  • preparaty do usuwania skórek.

Jeżeli chcemy, żeby nasze dłonie i paznokcie w dniu ślubu (ale nie tylko) prezentowały się zjawiskowo, należy pamiętać, żeby nie dopuścić do ich przesuszenia się. W sytuacji, kiedy zmywamy naczynia lub pierzemy ręcznie, koniecznie używajmy gumowych lub silikonowych rękawiczek. Zaopatrzmy się w delikatne mydło do rąk i kremujmy dłonie po każdym ich umyciu.

Bardzo ważnym czynnikiem, który wpływa na wygląd naszych dłoni i paznokci są suche skórki. Jeżeli mamy problem z suchymi skórkami wokół paznokci, w żadnym wypadku ich nie wycinajmy. Znacznie lepiej jest stopniowo rozpuszczać je przy pomocy przeznaczonego specjalnie do tego celu preparatu.

 

Wykonajmy manicure próbny

Kiedy nasze dłonie i paznokcie są już zadbane, możemy udać się do salonu manicure w celu wykonania manicure próbnego. Warto skorzystać z pomocy profesjonalisty, który pomoże nam dobrać manicure pasujący do kształtu naszych dłoni i paznokci. Od manicurzystki dowiemy się również o najnowszych trendach w zakresie stylizacji ślubnych paznokci. Doświadczona manicurzystka jest w stanie doradzić nam, które rozwiązania będą optymalne w naszym przypadku, a z których pomysłów lepiej zrezygnować.

 

Dostosujmy manicure ślubny do naszej kreacji

Musimy zdawać sobie sprawę, że manicure ślubny powinien być integralną częścią większej całości. Oznacza to, że przy jego wyborze musimy uwzględnić nasz strój i dodatki, a także makijaż. Jeżeli tego dnia będziemy miały na sobie biżuterię z dodatkiem pereł, ciekawym pomysłem może być przyklejenie na paznokciach niewielkich perełek. Kiedy zdecydowałyśmy się na wykonanie modnego ombre, zwróćmy uwagę, czy mamy na sobie złotą czy srebrną biżuterię. W przypadku kiedy jest ona złota, możemy wykorzystać dobrej jakości brokatowy lakier ze złotymi drobinami.

 

Pamiętajmy o trwałości

Manicure ślubny powinien być niezaprzeczalnie trwały. Tego dnia nie ma mowy o jakichkolwiek uszkodzeniach mechanicznych, dlatego warto jest zdecydować się na lakiery o przedłużonej trwałości. Dobrze wykonany, trwały manicure jest ważny również dla naszego komfortu psychicznego. Tego dnia nie powinnyśmy martwić się o takie drobnostki jak lakier do paznokci.

To jaki manicure wybierzemy będzie zależało przede wszystkim od kondycji i kształtu naszych paznokci. Jeżeli kształt płytki pozostawia wiele do życzenia, być może warto rozważyć jej przedłużenie za pomocą żelu lub akrylu. Pomimo, że sztuczne paznokcie przyczyniają się do osłabienia naturalnej płytki, w dniu naszego ślubu zachwycający efekt powinien być najważniejszy.

Kiedy możemy pochwalić się kształtną płytką, najlepszym rozwiązaniem wydaje się lakier hybrydowy, który wygląda bardzo naturalnie, a jednocześnie charakteryzuje się ponadprzeciętną trwałością.

 

Kolor ma znaczenie

Manicure ślubny kojarzy się nam przede wszystkim z jasnymi, pastelowymi kolorami. I istotnie, większość panien młodych stawia na jasne, delikatne paznokcie. Jest to spowodowane faktem, że ogromna część kobiet na swój ślub zakłada jasną (jeżeli nie białą) suknię ślubną. W sytuacji, kiedy postanowiłyśmy wyłamać się ze schematu i wybrałyśmy suknię w innym kolorze, nic nie stoi na przeszkodzie, żeby dopasować do niej ślubny manicure. Pamiętajmy, że oprócz koloru lakieru ważne jest również jego wykończenie.