Wampirzy lifting, czyli zabieg z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego jest bardzo popularny wśród gwiazd i celebrytów. Nic dziwnego, to mało inwazyjny sposób na rewitalizację skóry, który daje spektakularne efekty.
Na czym polega zabieg?
Procedura zabiegowa polega na pobraniu krwi od pacjenta, a następnie poddaniu jej obróbce. Krew zostaje odwirowana w taki sposób, aby uzyskać jak największe stężenie płytek krwi. (https://cmeik.pl/portfolio-item/osocze-bogatplytkowe/) Te z kolei zawierają ponad 60 różnych substancji aktywnych oraz naturalnych czynników wzrostu, które są niezbędne do przebudowy i regeneracji komórek skóry. Zostaje on wstrzyknięty w określone obszary skóry.
Wskazania do zabiegu:
- zmarszczki,
- zmiany pigmentacyjne,
- zwiotczenie skóry,
- szara, zmęczona cera,
- utrata blasku i jędrności.
Efekty zabiegu:
- synteza nowych włókien kolagenowych,
- wygładzenie i ujednolicenie struktury skóry,
- regeneracja i odmłodzenie,
- poprawa ukrwienia skóry,
- zniwelowanie zmarszczek,
- zredukowanie przebarwień posłonecznych oraz potrądzikowych,
- przyspieszanie procesów gojenia się skóry.
Osocze bogatopłytkowe – przebieg zabiegu
Przed przystąpieniem do zabiegu, lekarz odbywa z pacjentem wnikliwy wywiad, aby wykluczyć ewentualne przeciwskazania. Następnie od pacjenta pobiera się od 6 do 18 ml krwi. Potem wydziela się z niej leukocyty oraz erytrocyty od osocza, które zawiera płytki krwi. Dokonuje się tego w wirówce przez około 5 minut. Uzyskane bogatopłytkowe osocze można stosować na różne partie twarzy i ciała.
Cały zabieg trwa od pół godziny do godziny. W niektórych przypadkach po zabiegu może wystąpić delikatny obrzęk, zasinienie lub zaczerwienienie w miejscu poddawanemu zabiegowi. Tego rodzaju skutki uboczne pojawiają się jednak rzadko i ustępują już po kilku dniach od wykonania zabiegu. Zazwyczaj już dzień po wykonaniu osocza bogatopłytkowego, pacjent może wrócić do swoich obowiązków.
Polecamy: https://www.ekomaluch.pl/zul_m_Kosmetyki-naturalne-1383.html
Przeciwskazania do zabiegu
Osocze bogatopłytkowe nie powinno być przeprowadzane u osób cierpiących na nowotwory oraz zaburzenia krzepnięcia krwi. Nie należy go również stosować u kobiet będących w ciąży oraz w czasie laktacji.
Przy współpracy: https://cmeik.pl/