uroda

Zabiegi mikrodermabrazji

dbanie-o-skore

Jednym z nowocześniejszych i na pewno bardzo skutecznych sposobów na odmłodzenie skóry jest bez wątpienia mikrodermabrazja. Jest to pielęgnacyjny zabieg kosmetyczny, który polega na stopniowym ścieraniu naskórka, pozostawiając gładką i odmłodzoną skórę.

Wyróżnić można w zasadzie dwa główne rodzaje mikrodermabrazji.

1) Mikrodermabrazja diamentowa

Polecana szczególnie osobom, zwłaszcza oczywiście wszystkim paniom, o skórze delikatnej i skłonnej do podrażnień oraz ze skłonnością do różnego rodzaju alergii i atopii. Podczas wykonywania tego rodzaju zabiegu wykorzystuje się diamentowe głowice, które służyć mają do stopniowego ścierania naskórka. Końcówka głowicy zasysa zrogowaciały naskórek, pozostawiając za sobą idealnie gładką skórę. Zabieg jest całkowicie bezbolesny i nie niesie ze sobą żadnego ryzyka wystąpienia powikłań po jego wykonaniu. Diamentowe końcówki nie uszkadzają skóry, a jedynie ścierają delikatny naskórek. Jest to doskonałą metoda na odświeżenie skóry na ciele, przy zastosowaniu bezpiecznych narzędzi.

Sposobem pochodnym do mikrodermabrazji diamentowej jest mikrodermabrazja proszkowa, która zamiast głowic diamentowych, do złuszczania naskórka wykorzystuje mikronizowane kryształki glinu. Efekt jest jednak bardzo podobny i również pozwala na cieszenie się odżywioną i ładnie wyglądającą skórą.

2) Mikrodermabrazja tlenowa

Jest to również idealny sposób na zapewnienie skórze odnowy biologicznej. Mikrodermabrazja tlenowa polega na usuwaniu naskórka za pomocą tlenu zmieszanego z płynem fizjologicznym, wyrzuconego pod bardzo wysokim ciśnieniem. Zabieg ten również pozostawia skórę całkowicie gładką i odnowioną, a dodatkowo jeszcze – odpowiednio natlenioną. Mikrodermabrazja tlenowa pozwala na dokładne odżywienie naskórka oraz poprawę metabolizmu skóry.

Zabiegi mikrodermabrazji wykonywać można w profesjonalnie działających gabinetach kosmetycznych. Same zabiegi trwają około jednej godziny i pozwalają na doskonałą odnowę skóry, pozostawiając ją w pełni gładką i odmłodzoną. Jest to jeden z najlepszych sposobów na kompleksowe zadbanie o skórę całego ciała. Kobiety, które dbają o swoją urodę, chętnie poddają się od czasu do czasu takim zabiegom, dzięki którym mogą przez długi okres czasu zachować młodość i piękny wygląd, bez konieczności stosowania wielu kremów poprawiających kondycję skóry.

Oczywiście w celu umiejętnego zatroszczenia się o swoją cerę i własną urodę najlepiej jest korzystać z wszystkich obecnie dostępnych metod umożliwiających poprawę własnego wyglądu a jest ich naprawdę dość sporo.