wesele

Kiczowate zabawy weselne

party

Wesele powinno być imprezą pełną uśmiechu. Tak, jak jedzenie, alkohol i tańce radują wszystkich gości, już zabawy prowadzone przez wodzireja są w stanie zniesmaczyć wiele osób. Moda na oczepiny już wygasa, jednak nie każdy jest w stanie ominąć ten tradycyjny etap wesela. Jakich konkurencji uniknąć, aby goście bawili się dobrze i nie musieli uciekać do toalet, by uniknąć kompromitacji?

love

„Jedzie pociąg z daleka…”

Jest to zabawa popularna w przedszkolach i tam ona powinna pozostać. Niewielu dobrze się bawi chodząc w kółko trzymając osobę naprzeciwko za ramiona. Weselna wersja tej zabawy nie ogranicza się do trzymania tylko ramion. Wraz z czasem wodzirej nakłania do złapania za łopatki, łokieć, kolano, a na koniec dochodzi do złapania sąsiada z pośladki, lub piersi. Łatwo można się domyślić, że jedynie pijani panowie będą mieli ubaw w tej zabawie.

Baloniki

Baloniki to przedmiot uwielbiany przez dzieci i jedynie dzieci powinny się nimi bawić. Podczas oczepin pary są mobilizowane do nadmuchania, bądź pęknięcia balonu w niekonwencjonalny sposób. Przykładem jest balonik leżący na kolanach partnera, który kobieta musi pęknąć bez używania rąk. Inną zabawą jest nadmuchanie balonu pompką, która leży na krześle. Kobieta musi użyć pompki siadając na nią i z niej wstając. Liczy się, kto najszybciej napompuje balon. Można sobie wyobrazić, jak zawstydzająco może wyglądać ten proces.

Test na dziewictwo

W tej zabawie wodzirej umieszczając orzeszka między udami dziewczyny wskazuje jej miejsce, do którego musi dotrzeć bez opuszczenia przedmiotu. W sukience i na wysokich obcasach po kilku głębszych może to wyglądać komicznie, jednak krępująco i żenująco dla uczestniczki.

Pończochy

Zabawa ośmieszająca panów. Nie ma ona większego sensu, niż nabijanie się z wyrazu twarzy mężczyzn, którzy pozwolili nałożyć sobie na twarz pończochę partnerki. Przynajmniej nie tylko kobiety są wyśmiewane na sali.

Banan/jajko

Zabawa ta odbywa się z udziałem par. Panie muszą umieścić banana, lub jajko w spodniach panów i tak je przetransportować do nogawki aby nic nie zostało uszkodzone. W przypadku pań przedmiot musi przejść przez całą kreację. Ponoć jest to śmieszne przez sprośne skojarzenia z przedmiotami zabawy.

Kręciołek

Coś na oszukanie błędnika. Osobnik musi pochylić głowę na wysokość brzucha, przytknąć butelkę do czoła i obrócić się kilkanaście razy wokół własnej osi, po czym musi dojść po linii prostej bez przewrócenia się do czekającej z kieliszkiem wódki pary młodej. Zadanie wcale nie jest proste, ani dla głowy, ani dla zawartości żołądka uczestnika.

Basta

Opamiętajmy się. Na wesele zapraszamy swoich najbliższych z rodziny i przyjaciół. Jest to dzień do wspólnego cieszenia się wspólnym szczęściem. Nie upokarzajmy swoich gości, a poświęćmy im czas i swoją uwagę w radości, że są z nami. Jeśli jednak oczepiny muszą być, zaplanujmy je racjonalnie.

Przy współpracy z https://zielinskiart.pl/bizuteria-na-zamowienie-gdansk/, gdzie można zamówić pierścionki zaręczynowe na zamówienie.