wesele

Kiedy wysłać zaproszenia na ślub?

Zaproszenia to jeden z najważniejszych elementów wyposażenia ślubnego, ponieważ informują gości o dacie, godzinie oraz miejscu ceremonii ślubnej oraz przyjęcia weselnego. Dodatkowo mogą zawierać informacje o preferowanych prezentach, dress codzie czy innych istotnych dla Młodej Pary elementach. Aby jednak wszyscy zaproszeni goście dotarli na ślub, a przyjęcie odbyło się w fantastycznym gronie najbliższych należy wysłać zaproszenia w odpowiednim mo-mencie. Nie należy robić tego zbyt wcześnie ani zbyt późno. Jaki moment będzie więc odpo-wiedni? Info

Przypomnienie dla gości

Zaproszenia na ceremonię ślubną to bardzo istotna rzecz, ponieważ są pewnego rodzaju przypomnieniem dla zaproszonych już wcześniej gości o tym kiedy odbywa się przyjęcie. Dodat-kowo są fantastyczną wskazówką dla gości względem motywu przewodniego ceremonii ślubnej oraz wesela. Wysyłając zaproszenia w odpowiednim momencie goście będą mieli wystarczającą ilość czasu na przygotowanie odpowiedniego stroju, dodatków czy prezentów. Jeśli zrobimy to zbyt późno może się okazać, że zaproszeni goście mają już inne plany i nie uda im się przybyć na naszą uroczystość.

Wyślij odpowiednie wcześniej

Aby wszyscy goście pojawili się na naszej ceremonii ślubnej i przyjęciu weselnym, warto wysłać zaproszenia już na trzy miesiące przed planowaną datą uroczystości. Trzy miesiące na przygotowania to idealna ilość czasu dla gości. Warto poprosić ich o to, aby na 6 tygodni przed planowanym weselem potwierdzili swoją obecność. Pomoże to nam w idealny sposób rozmie-ścić gości przy stołach. Jeśli zależy wam na kameralnej uroczystości w gronie najbliższych, nie trzeba się spieszyć z wysyłaniem zaproszeń. W takim wypadku najlepiej jest zrobić to na około osiem tygodni przed uroczystością. (https://zielinskiart.pl/)

Realizacja może potrwać

Skoro wiemy już, kiedy należy wysłać zaproszenia, planując ślub warto uwzględnić czas potrzebny na wykonanie zaproszeń oraz ich dostawę. Jeśli mamy specjalne wymagani ich względem, należy rozpocząć poszukiwania idealnych zaproszeń na pół roku przed planowaną uroczystością ślubną i przyjęciem weselnym. Zamawiając zaproszenia należy mieć na uwadze, że realizacja zamówień może trochę potrwać i lepiej oszczędzić sobie niepotrzebnych stresów lub gorączkowego poszukiwania zaproszeń na ostatnią chwilę.

Zaproszenia a motyw wesela

Zaproszenia zdecydowanie powinny podkreślać motyw przewodni naszego ślubu oraz wesela. Ich kształt, kolorystyka czy font, którym zostały napisane mogą powiedzieć gościom bardzo dużo na temat tego, jak się ubrać i czy ceremonia ma charakter bardziej oficjalny czy raczej mniej elegancki, na przykład rustykalny. Warto rozważyć również rozesłanie tak zwanych save the date, czyli miniaturowych przypominajek o dacie ślubu. Save the date powinny być rozsyłane zaraz po ustaleniu z potencjalnymi gośćmi najbardziej odpowiedniej daty, aby mogli ją zapamiętać i zarezerwować sobie ten czas na przyszłość. Dopiero później wysyła się oficjalne zaproszenia.